Wikipedia Kayıt Oluşturma

Wikipedia Kayıt Oluşturma

Wikipedia, gönüllüler tarafından oluşturulan içeriklerin derlendiği dünyanun en büyük ansiklopedi platformudur. Wikipedia’ya bilgi eklemek için üye olma zorunluluğu bulunmuyor. Platformlardaki başlıklara herkes katkıda bulunabilir. Bunun yanında Wikipedia’ya üye olmak bazı avantajlar sağlar. Örneğin; yapılan değişikliklerin kaydını tutulabilir. Ayrıca, site için oylamalara katılmak gibi avantajları da vardır. Bununla birlikte Wikipedia üyeliği ile herhangi bir içerik kaydı için platformun bazı kuralları vardır. Wikipedia üyeliği ile bir hesap ya da kullanıcı adı edinmek mümkündür. Üyelik oturumu açıldığında herhangi bir içerikte yapılan değişiklikler bu kullanıcı adına kaydedilir.

 

 Wikipedia Biyografi Açmak?

 Wikipedia biyografi açmak kolay gibi görünse de bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Platformda açılacak biyografi sayfasındaki bölümler yıllara göre düzenlenmelidir. Örneğin; evlilik, çocuklar ve eğitim gibi bölümler geniş açıklamalardan önce veya sonra sunulabilir ya da bunun tam tersi olabilir. Kişinin yaşamı tarihsel olarak açıklanmalıdır. Ayrıca, kişinin hayatında meydana gelen bir olay için daha fazla açıklama gerekiyorsa bu olayla ilgili bilgiler detaylandırılmalıdır. Wikipedia biyografi açmak için siyasetçiler, yazarlar ve diğer kişilere özel görünümler kullanılabilir. Biyografideki bilgilerin doğru ve güvenilir kaynaklardan elde edilmiş olmasına dikkat edilmelidir.

 

Wikipedia Biyografi Nasıl Açılır?

 Wikipedia biyografi nasıl açılır sorusunun cevabı oldukça komplikedir. Wikipedia biyografi sayfası oluşturma öncesi kişi hakkındaki bilgiler Wikipedia kurallarına göre derlenmeli ve biyografi dili ile yazılmalıdır. Daha sonra bir Wikipedia hesabı oluşturmak gerekir. Wikipedia hesabı oluşturmak oldukça basittir. Bu hesap açılırken gerçek ad ve doğrulanabilecek bir e-posta adresi kullanılmalıdır.

 

Wikipedia biyografi açmak için diğer temel adımlar şöyle sıralanabilir;

 

Wikipedia kullanıcı profili bilgilerini doğru bilgilerle doldurun.

Biyografi için gerekli bilgileri toplayın

Wikipedia kurallarına uygun bir biyografi fotoğrafı seçin.

Biyografi kurallarına göre içeriği yazın ya da bu konuda içerik editörlerinden destek alın.

Sayfayı Wikipedia kurallarına göre kaydederek incelemeye gönderin.

Biyografi sayfası açmadan önce deneme sayfasında bazı düzenlemeler yaparak testler yapılabilir. Platformda daha önce yazılmış biyografiler de örnek olarak analiz edilebilir.

 

Wikipedia‘ya Kayıt Yaptırmak

 Wikipedia’ya kayıt yaptırmak için bazı kriterlerin dikkate alınması gerekir. Wikipedia içerikleri yazmak ya da bir Wikipedia’da bir şirket sayfası oluşturmak için kayı aşamasında çok dikkatli bir dil kullanılmalıdır. Mevcut bir hesap oluşturduktan sonra kayıt aşamasında yazılan içeriklerin reklam içermemesi ve topluluk kurallarını ihlal etmemesine dikkat edilmelidir. Mevcut bir içeriğe katkıda bulunmak için kayıt olmak gerekmez; ancak bir sayfa açmak için Wikipedia kayıt yaptırmak gerekir. Kayıt yaptırmak için topluluk içindeki diğer editörlerle irtibat kurulabilir. Wikipedia kayıt aşamasında görünüm ve davranış değişikliği için özel tercih seçenekleri vardır.

  Wikipedia Profili Açan Şirketler

Wikipedia profili açan şirketler marka bilinirliği için önemli bir adım atmış olur. Zira şirketle ilgili aramalarda ilk olarak Wikipedia profili görünme ihtimali yüksektir. Arıca, Wikipedia, Google'ın birinci sayfasında sıralama için en iyi üçüncü taraf kaynaklardan biridir. Tanınan bir web sitesi olan Wikipedia’da profil açan şirketler, online görünürlüğünü de artırmış olur. Bir şirket için Wikipedia profili açmak zor ve zaman alan bir işlemdir. İçerik hatalarından dolayı sayfa reddedilebilir. Bu durumda tüm sürece baştan başlamak gerekir. Bu sebeple Wikipedia profili açan şirketler profesyonel destek almaktadır.

  Wikipedia Hesabı Açan Ajanslar

 İsabet Medya gibi Wikipedia hesabı açan ajanslar, onaylanmış bir şirket sayfası için başvurulabilecek ilk adres olmalıdır. Böylece Wikipedia hesabı oluşturma, otomatik olarak onaylanmış kullanıcı açma, Wikipedia sayfası oluşturma gibi hizmetler alınabilir. Ayrıca, Wikipedia sayfasının düzenli olarak güncellenmesi ve geliştirilmesi için de Wikipedia hesabı açan ajanslar ile çalışmak önemlidir. İsabet Medya, Wikipedia hesabı açmak için bütüncül bir hizmet vermektedir. Wikipedia'nın tipik yönergelerine, her durum için gereksinimlerine ve koşullarına göre Wikipedia hesabı açmak için destek sağlamaktadır.

 Wikipedia Üyelik Açan Firmalar

Wikipedia üyelik açan firmalar arasında bulunan İsabet Medya, kişisel, kurumsal, özel ya da tüzel Wikipedia hesabı için profesyonel destek sağlamaktadır. Wikipedia hesabı nasıl açılır, Wikipedia üyelik açan firmalar ne yapmalıdır, Wikipedia sayfası nasıl yapılandırılır, Wikipedia sayfasında hangi bilgiler yer almalıdır? Bu sorular ve daha fazlasının cevabı için İsabet Medya’nın Wikipedia uzmanı editörlerinden destek alabilirsiniz. Wikipedia sayfası oluştururken ret cevabı almamak için İsabet Medya ile iletişime geçin!

 

 Wikipedia‘ya Kayıt Yaptırma Avantajları

Wikipedia dünyaca ünlü ve güvenilir bir kaynaktır. Bu sebeple Wikipedia, şirketlerin güvenilirliğini sağlar. Okuyucuda şirketin gerçek ve kurumsal bir olduğuna inanması için önemli bir ölçektir. Şirket hakkındaki herhangi bir içerik için önemli bir referanstır. Ayrıca, kişi ya da şirketler için prestij olarak görülür. Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak için de Wikipedia’da yer almak önemlidir. Bu ve bunlar gibi Wikipedia’ya kayıt yaptırma avantajları için Wikipedia hesabı açan ajanslar ile irtibata geçmek gerekir. Böylece profesyonel bir Wikipedia desteği almak mümkündür.

 

Wikipedia’da Biyografi Ekletmek Nasıl Oluyor?

 

Wikipedia’da biyografi ekletmek demek resmi bir Wikipedia sayfası oluşturmak anlamına gelir. Wikipedia sayfası bir şirket ya da kişi adına oluşturulduğunda aynı zamanda Google'ın birinci sayfasında yer almak demektir. Bu sebeple Wikipedia’da şirket sayfası oluşturmak ya da Wikipedia’da biyografi ekletmek online görünürlük ve dijital iz anlamında önemli bir adım olacaktır. Ancak Wikipedia’ya eklenen biyografi içeriğinin düzenli olarak güncellenmesi çok önemlidir. Böylece Wikipedia’da şeffaf bir biyografi sayfası sağlanmış olur.

 

 

Wikipedia‘ya Biyografi Ekleyen Ajanslar

Wikipedia‘ya biyografi ekleyen ajanslar, Wikipedia uzmanı içerik editörleri ile çalışmaktadır. Karmaşık ve komplike bir süreç olan Wikipedia biyografi sayfası için İsabet Medya’dan destek alabilirsiniz. Wikipedia‘ya biyografi ekleyen ajanslar arasında önemli bir yeri olan İsabet Medya, Wikipedia biyografi açmak, Wikipedia‘ya kayıt yaptırmak ve Wikipedia hesabı açmak gibi işlemleriniz için profesyonel destek sağlıyor. Hemen İsabet Medya ile iletişime geçin, sizin de Wikipedia biyografi sayfanız olsun!Talep Formu