Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

 

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım, diğer adıyla “iletişim tasarımı”, görsel ve metinsel içerikli fikirleri ve deneyimleri planlama ve projelendirme sanatı ve uygulamasıdır. Fiziksel veya sanal formlarda olabilir. Ayrıca görüntüler, sözcükler veya çeşitli grafikler içerebilir. Bir pul tasarımından büyük billboarddaki reklam afişine kadar geniş bir yelpazede kullanılan grafik tasarım, artık hayatımızın bir parçası. İsabet Medya, grafik çizim veya grafik tasarım alanında çok farklı uygulamalarla hedefinize kısa yoldan ulaşmanızı sağlıyor. Web site grafik tasarım içerikleri, matbu çalışmalar ve kurumsal kimlik grafik tasarım hizmetleri ilk etapta akla gelenler… Grafik tasarım alanında hayal gücünüzün ulaşabildiği yerde İsabet Medya’yı bulacaksınız! Peki, grafik tasarım nedir? Hangi alanlarda ve hangi amaçlarla kullanılır? Makalemizde bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz!

Grafik Tasarım Uygulamaları

Grafik tasarım, bir kitabın kapağında, bir sergi tasarımında veya uluslararası bir haber kuruluşunun dijital ve fiziksel içeriklerinde karşınıza çıkabilir. Bir market broşüründen eğitim dokümanlarına kadar milyonlarca insan her gün grafik çizim örnekleri ile karşılaşıyor. Ticari, eğitim, kültürel veya politik olsun, herhangi bir amaç için kullanılabilir. Tasarımcılar; posterler, reklamlar, paketler, ambalajlar ve basılı materyaller üzerinde tür, biçim ve resim tasarlarlar. Ayrıca, gazete ve dergilerin içeriklerindeki bilgi ve haberlerin görselleştirilmesi için de grafik tasarım kullanılabilir.

Grafik tasarım, genellikle resimle karıştırılır. İllüstratörler, bir fikre yanıt olarak bir görüntü oluşturur veya çizer. Bir grafik tasarımcı ise, bir fikri iletmek için çizimleri, fotoğrafları ve türleri birleştirir. Bunu daha basit bir şekilde şöyle anlatabiliriz; bir mobilya üreticisi ile bir iç tasarımcı arasındaki farkı düşünün! Biri belirli bir amaç için belirli bir nesne ortaya çıkarır; diğeri ise bir odanın tüm nesnelerinin ve yüzeylerinin içinde hareket eden kişiler için bir ortam oluşturur. İyi ressamlar, genellikle yetenekli tasarımcılardır. Yetenekli tasarımcılar da iyi bir ressam olabilir; ama her ressam tasarımcı olamaz!

Matbu Çalışmalar

Matbu çalışmalar, kitap, dergi, broşür ve gazete gibi çeşitli kağıt baskı grafik tasarım uygulamaları gibi faktörleri içeren geniş bir tanımdır. Matbu çalışmalar, farklı alanlar için farklı uygulamalarla karşımıza çıkıyor. Örneğin; kitaplarda içerik genellikle grafik tasarımdan önce gelirken, dergilerde tasarım yazılı ve görsel içeriği öngören bir yapıdır. Bazı ticari web site grafik tasarım veya sergi katalogları da, değişmeyen bilgileri içeren dijital veya fiziksel görsellerle birlikte bu kategoriye uygundur. Birçok grafik tasarımcı, matbu çalışmalar çerçevesinde sınırsız görseller veya tasarım öğeleri üretebilir. Kağıt baskı unsuru içeren grafik tasarımları, matbu çalışmalar içinde değerlendirilir.

Web Site Grafik Tasarım

Web site grafik tasarım, son yıllarda yaygınlaşan bir alan. Fotoğraflar, yazılar ve görüntülerin anlamlı bir formda birleştirildiği bu grafik tasarım çalışmaları, herhangi bir tasarım içerebilir. Grafik tasarımcının hayalleri kadar geniş bir alanı vardır. Web sitesi geliştiricilerinin en çok ihtiyaç duyduğu içeriklerden biri de web site grafik tasarım öğeleridir. Logolar, kurumsal kimlikler, rapor görselleri ve sunum gibi dijital tasarım öğeleri, web site grafik tasarım çerçevesinde üretilen içeriklerden sadece birkaçıdır.

 

Kurumsal Kimlik Grafik Tasarım

Kurumsal kimlik grafik tasarım, logolardan kartvizitlere, zarflardan antetli kağıtlara kadar çok sayıda materyali içerir. Bir kurumu temsil eden yazılar, renkler ve simgeler kurumsal kimlik grafik tasarım ile tasarlanır. Kurumun veya markanın tanınması için önemli bir işlevi vardır. Kuruma özgü görsel ifadeler oluşturma süreçleridir. Kurumun iş felsefesini son kullanıcıya, sektöre veya rakiplere arz etmek için kullanılan renk düzenleri, yazı fontları ve şekil kombinasyonlarını içerir. Görsel kimlik ve web kimliği gibi kavramları da kapsayan kurumsal kimlik grafik tasarım, şirket ile potansiyel müşteriler arasında en ideal iletişim tarzıdır.

 

Müzik Albüm Grafik Tasarım

Farklı öğeler içeren grafik tasarım, görsel bir iletişim sanatıdır. Tüm görsel öğeleri bir araya getiren grafik tasarımcı, iletişimsel bir sanat eseri ortaya çıkarır. Müzik albüm grafik tasarım da, bu sanat eserlerinden biridir. Her albüm kapağının bir hikayesi vardır. Bu hikayede somut ve soyut kavramlar zincirleme bir kurgu ile albüm kapaklarına işlenir. Bir fotoğraf ve birkaç kelime yazı içerebilen albüm kapakları, tamamen grafik tasarım teknikleri ile de oluşturulabilir. Her durumda tasarımcıların sihirli dokunuşlarına ihtiyaç duyulur. Bir albümün başarısında müzik albüm grafik tasarım ile elde edilen görselin önemli bir etkisi vardır. Albüm kapakları, sanatçı ile doğrudan iletişime geçebilir. Bunun için de profesyonel müzik albüm grafik tasarım hizmetlerine ihtiyaç vardır.

Sosyal Medya Profil Grafik Tasarım

Sosyal medya profil grafik tasarım, son yılların trendleri arasında yer alıyor. Sosyal medyanın artık ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok! Kişisel veya kurumsal sosyal medya profilleri, kullanıcılar için görsel bir iletişim aracıdır. Ticari olarak da büyük önem taşır. Bu sebeple ticari kuruluşlar, sosyal medya hesapları ve profilleri oluştururken öncelikle sosyal medya profil grafik tasarım hizmeti alır. Sosyal medyada paylaşılan postlar ve fotoğraflar için de grafik tasarım hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Özellikle firmaların profillerinde paylaştıkları görsellerin tasarımları, büyük önem arz ediyor. Bunun sebebi, kullanıcıların sosyal medya hesabına girince ilk olarak profil görseli ile karşılaşmasıdır. Yani bir anlamda kullanıcıları profiliniz karşılar. Bu da hesap hakkında kullanıcıya fikir verir. Markaların sosyal medya iletişim stratejilerinin bir parçası olan sosyal medya profil grafik tasarım, farklı görsel tasarım boyutlarını içerir. Bu sebeple kullanıcılarınızla iletişimin kalitesi ve sürekliliği için Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve Pinterest gibi sosyal medya hesaplarının profil görsellerinde profesyonel sosyal medya profil grafik tasarım hizmetlerine ihtiyaç vardır!

Grafik Tasarım Şirketleri

İsabet Medya, yukarıda saydığımız tasarım hizmetleri için profesyonel grafik tasarım şirketleri arasında yer alıyor. Her türlü grafik çizim veya tasarımları için hizmet alabileceğiniz grafik tasarım şirketleri, sosyal medya grafik tasarım hizmetleri ile sosyal medya stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kurumsal kimlik grafik tasarım hizmetlerinden müzik albüm grafik tasarım alternatiflerine kadar onlarca alanda ve sektörde grafik tasarım şirketleri aracılığı ile hedefinize ulaşabilirsiniz.

Grafik Tasarım Ajansları

Grafik tasarım ajansları arasında öncü kuruluşlardan olan İsabet Medya, kurumsal ve kişisel hedefleriniz için başvuracağınız adreslerin başında yer alıyor. Web site grafik tasarım hizmetlerinden matbu çalışmalar için amacınıza uygun tasarımlara kadar her türlü özel ve tüzel grafik çizim hizmetleri sunuyor. Yeni bir markaysanız, markanızın kurumsal kimlik grafik tasarım ihtiyaçlarını İsabet Medya’nın deneyimli grafik tasarım ekibinden alabilirsiniz. Sosyal medya profil grafik tasarım hizmetleri ile de sosyal medyada hesabınızın etkisini artırabilirsiniz.

Grafik Tasarım Fiyatları

Grafik tasarım fiyatları, alınan grafik tasarım hizmetlerine göre değişiyor. Matbu çalışmalar için grafik çizim hizmetleri ile web site grafik tasarım hizmetleri arasında doğal olarak fark olabiliyor. Hizmetin miktarı ve kullanılacak teknikler de grafik tasarım fiyatları bakımından belirleyici faktörler arasında yer alıyor. Yüksek kaliteli sosyal medya profilleri veya kurumsal kimlik oluşturmak için grafik tasarım tekniklerine ihtiyacınız olacak!

 Talep Formu