YouTube Hesap Doğrulama

YouTube Hesap Doğrulama

 

YouTube Hesap Doğrulama Nedir, Nasıl Yapılır?

 

YouTube hesap doğrulama, markanızı veya kanalınızı daha güvenli ve prestijli hale getiren bir yöntemdir. Doğrulama rozeti olan bir YouTube kanalı, kullanıcılara sayfanın orijinal olduğunu gösterir. Instagram, Twitter veya Facebook’ta olduğu gibi doğrulanmış YouTube hesabı da aynı özellikler ve faydalar sağlar. Tabi, video paylaşım platformu olan YouTube’da gri tik alma daha farklı özellikler kazandırır. YouTube doğrulama süreci ve yöntemleri de biraz farklı! YouTube doğrulama şirketi İsabet Medya, YouTube verified için tüm süreci sizinle birlikte yönetiyor ve doğru adım atmanızı sağlıyor. Peki, isminizin, markanızın veya şirketinizin YouTube kanalının doğrulanması ne anlama geliyor? YouTube gri tik alma ne gibi faydalar sağlar? Bu ve benzeri birçok sorunun cevabını makalemizde bulabilirsiniz?

 

 

YouTube Hesap Doğrulama Nedir?

 

YouTube hesap doğrulama , YouTube kanalınızın size ait olduğunun ve gerçek kişiler tarafından yönetildiğinin onaylanması anlamına gelir. Doğrulanmış YouTube kanalı, markanın adının sağında gri tikli doğrulama rozeti içerir. Doğrulanan bir YouTube kanalı, resmi bir kanal olduğunu bildirir.

YouTube kanallardaki doğrulama rozetleri, YouTube kanalı adının yanındaki gri doğrulama onay işaretidir. Bu gri rozet, başarısını kanıtlayan kanalları simgeler. Yeterli ve kaliteli içerik üreticilerden birine ait olduğunu belirtir. Doğrulama rozeti, bir markanın, bir işletmenin veya bir kuruluşun resmi kanalını da simgeleyebilir.

YouTube gri tik alma, bir takım sürecin sonunda gerçekleştirilebilir. Doğrulama rozeti alabilmek için YouTube’un kriterlerini ve ilkelerini kabul etmeniz ve yerine getirmeniz gerekir. Kanaldaki videoların paylaşılması, videoların içeriği, kopya içerik veya video kurgu biçimi gibi bazı kurallara dikkat edilmesi gerekir. Günlük video paylaşımı, videoların izlenme oranı ve kanalınızın takipçi sayısı YouTube hesap doğrulama sürecinde değerlendirilen veya YouTube’un dikkate aldığı kriterler arasındadır.

YouTube hesap doğrulama ajansı aracılığı ile kolay ve daha kısa sürede gri rozet alabilirsiniz. Kanalınızla ilgili doğrulama sürecinde size yol gösteren YouTube partner ajans, YouTube gri tik alma fiyatı karşılığı kanalınızın prestijli ve güvenilir bir kanal olmasını sağlayabilir.

 

YouTube Doğrulama Rozeti Türleri

 

YouTube'da iki tür doğrulama yapılıyor. YouTube hesap doğrulama ve YouTube ad doğrulama… İkisinin birbiriyle çok az ilgisi olsa da “doğrulama” terminolojisi nedeniyle sık sık birbirleriyle karıştırılıyor.

YouTube hesap doğrulama genellikle YouTube hesabınızı ilk oluşturduğunuzda yapılır. YouTube, hesabınızla ilişkilendirmeniz için bir cep telefonu numarası vermeniz için video yöneticinizin tepesindeki küçük bildirimlerle tekrar tekrar hatırlatır. Ardından size, YouTube hesabınıza ekleyeceğiniz bir doğrulama kodunu içeren bir mesaj gönderir.

YouTube ad doğrulama; Google’ın, bu markayı veya kişiyi temsil eden resmi sayfa veya profil olduğunu doğrulayan bir işlemdir. YouTube kanalının adının yanına yerleştirdiği küçük bir onay işareti veya gri rozettir. Abonelerin bu kanalın otantik veya o kişiye ait olduğunu bilmesini sağlar.

Genellikle büyük YouTube kanalları ve markaları için kullanıldığından statüyü temsil eder. Bu nedenle birçok içerik üreticisi kanal adını doğrulatmaya çalışıyor. Ne yazık ki -tıpkı Twitter'da olduğu gibi- bu onay işareti için başvurmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Google, doğrulanmış rozet için kimlerin uygun olduğunu otomatik olarak belirlemek için çeşitli faktörlere dayalı olarak kanalları inceler. Ancak Youtube hesap doğrulama ajansı bu süreçte neler yapmanız gerektiği konusunda size yol gösterebilir. O yüzden süreci hızlandırmak için YouTube partner ajans desteğine ihtiyacınız olacak.

 

YouTube Gri Tik Alma Nasıl Yapılır?

 

YouTube gri tik alma işlemi, uzun süren bir sürecin sonucudur. İşe youtube.com/verify adresini ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Hesap doğrulama başvurusunda telefonunuza sesli arama veya SMS yoluyla doğrulama kodu gönderilir. Bu yüzden telefon numarası vermeniz gerekecek. Sisteme kaydolurken de YouTube hesabınızı doğrulamanız istenebilir.

YouTube hesap doğrulama onayı genellikle 100 bin aboneye ulaşan kanallara verilir. Abone sayısı, YouTube doğrulama rozeti için önemli bir kriterdir. Bu kriteri yerine getiren kanallar, gri doğrulama rozeti talebinde bulunmaya hak kazanır. 

YouTube, spam veya kötüye kullanıma karşı telefonla doğrulama istiyor. Bu önlem, YouTube topluluğunu korumak ve kötüye kullanımı önlemek amacıyla alınıyor. Doğrulama için sizden istenen telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderiliyor. Telefon numarası, aynı zamanda farklı hesaplarda kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmek için de istenir. YouTube, kişisel telefon numaranızı kimseye satmayacağını veya paylaşmayacağını taahhüt ediyor.

YouTube gri tik alma işlemleri sırasında telefon numaranızı girdiğiniz halde doğrulama kodu gelmiyorsa yeni bir kod talep edebilirsiniz. Buna rağmen doğrulama kodu alamıyorsanız telefon hattınızla ilgili bir problem söz konusu olabilir. Yaygın olarak karşılaşılan sorunlar şunlardır;

Bazı ülkelerdeki cep telefonu operatörleri, Google'ın gönderdiği metin mesajlarını desteklemeyebilir. Türkiye’deki mobil operatörler, Google'ın kısa mesajlarını destekliyor. Bun rağmen mesaj alamıyorsanız sesli arama seçeneğini deneyebilirsiniz. Veya kendinize ait –varsa- başka bir telefon numarası ile kod almayı düşünebilirsiniz.

Aynı telefon numarasına bağlı çok sayıda YouTube hesabı varsa yine gri tik alma için mobil doğrulama kodu alma sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda, “telefon numarası ile maksimum hesap oluşturuldu" gibi bir hata mesajı alırsınız. Böyle bir uyarı alırsanız farklı bir telefon numarası denemeniz gerekir. YouTube, kanalların kötüye kullanımı engellemek için telefonlara bağlı hesap sayısını sınırlandırıyor.

YouTube hesabınızda doğrulama rozeti göremiyorsanız veya hesap durumunuz kanal ayarlarınızda “Doğrulandı” olarak görünmüyorsa bir yerlerde hata yapılmış demektedir. YouTube doğrulama fiyatı ile kısa sürede uzun mesafeler alabilirsiniz. Youtube verified sürecinde karşınıza çıkacak muhtemel sorunlara karşı önceden önlem alabilir, süreci sorunsuz atlatabilirsiniz.

 

Doğrulanmış YouTube Hesabı Faydaları Nelerdir?

 

Diğer sosyal medya doğrulama işlemlerinin faydaları gibi doğrulanmış YouTube hesabı da bazı faydalar sağlar. Her şeyden önce artık güvenilir bir YouTube kanalınız var! Takipçileriniz artık videolarınıza daha fazla önem verecektir. Peki,  başka ne gibi faydaları var?

YouTube’da gri tik alma işlemleri sonrası rozet almaya hak kazanırsanız 15 dakikadan daha uzun videolar yükleyebilirsiniz.

YouTube hesabınızı doğruladığınızda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Dış bağlantılar ve açıklamalar ekleyebilirsiniz.

Video küçük resimlerini özelleştirebilirsiniz.

Ücretli içerik üretebilirsiniz.

İçerik kimliği veya telif hakkı için itirazda bulunabilirsiniz.

Özel videolarınızı listeleyebilirsiniz.

Canlı yayın yapabilirsiniz.

Video düzenleyici özelliğini kullanabilirsiniz.

Fan fonu açabilirsiniz.

 

YouTube Hesap Doğrulama Önerileri

 

YouTube hesap doğrulama süresini hızlandırmak için YouTube hesap doğrulama ajansı desteğini alabilirsiniz. Bu süreçte yapabileceğiniz bazı şeyler var. Kanalınızın doğrulama rozeti almaya uygun olduğundan emin olmak için şunları yapmalısınız;

YouTube kanalınızı bir Google+ sayfasına veya profile bağlayın.

Google+ sayfanız veya profiliniz; markanız, firmanız veya ürününüz tarafından yetkilendirilmiş olmalıdır.

YouTube kanalı bir Google+ sayfasına bağlıysa, sayfanın kuruluşunuzun web sitesine bir bağlantı içermesi gerekir.

Bu web sitesinin Google+ sayfa sahibinin bu talimatları izleyerek kendilerinin onay işareti alması veya doğrulanması gerekir.

Kanalınızın önemli sayıda (en az 100 bin) abonesi olması gerekir.

Daha sonra Google’ın doğrulama rozeti için size bilgi vermesini bekleyin!

Tüm bu YouTube verified sürecinde YouTube partner ajans desteğini almalısınız. Yukarıda sıralanan işlemlerin yapılması ve yönetilmesi için YouTube hesap doğrulama ajansı sizi yönlendirecek ve süreci hızlandıracaktır.

 

Youtube Verified Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

YouTube kanal sahipleri, 100 bin aboneye ulaştığında doğrulanmış Youtube hesabı talebinde bulunabilir.

Buna rağmen kanalınız gerekli koşulları karşılamıyorsa talebiniz onaylanmaz.

YouTube, doğrulama işlemlerinde zaman zaman değişiklikler yapabilmektedir.

YouTube'da gri doğrulama rozetine sahip farklı türlerde çok sayıda kanal vardır.

YouTube doğrulama şirketi, YouTube gri tik alma fiyatı karşılığı doğrulama rozeti işlemlerini kanal sahipleri adına yürütebilir.

YouTube gri tik alma onayı sonrası doğrulama rozetini bir kez kazanan kanal, abone sayısı değişse bile rozeti yerinde kalır.

Doğrulanmış YouTube kanalınızın adını değiştirirseniz doğrulanmış rozeti kaybedersiniz.

YouTube, Topluluk Kuralları'nı veya YouTube Hizmet Şartları'nı ihlal eden kanalların doğrulama rozetini geri alabilir.

YouTube şartlarını ve kurallarını ihlal eden kanallar, rozet sahibi bile olsa kapatılabilir. 

YouTube hesap doğrulama işlemlerinin sonucunu kontrol etmek için Kanal Ayarları / Durum ve Özellikler alanını inceleyebilirsiniz.

Kişisel veya kurumsal web sitensin YouTube kanalına bağlanması, YouTube’a ve Google’a “markanızın özgünlüğü için resmi kanal olduğunuzu” teyit etmeniz anlamına gelir.

YouTube videolarınızdan web sitenize bağlantılar eklemek, web sitenize köprüler oluşturmak, YouTube videolarınızdaki ürün sayfalarına izin veren kartlar kullanmak gibi işlemler, doğrulama rozeti alma sürecine katkı sağlar. Kartların kullanımı etkileşimi ve abone sayısını artırabilir. Kanal ziyaretçilerinizin videolarınızı veya oynatma listelerinizi daha fazla bulmasını sağlar. Ayrıca, web sitenizi tıklayıp videolarınızda yer alan ürünleri bulmasını hızlı ve kolay hale getirebilir.

YouTube videolarınıza bağlantılar eklemek gibi işlemleri YouTube doğrulama şirketi desteği ile yapabilirsiniz. Bir YouTube partner ajans, yukarıda sıralanan süreçleri sizin adınıza yönetebilir. Doğrulanmış YouTube hesabı için isabetli bir adım atmalısınız. YouTube partner ajans İsabet Medya, isabetli ve doğru adımların adresidir!

 Talep Formu