Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf Çekimi

Ürün ve mekanızı profesyonel şekilde dijital ortamave baskılı işlerinizde kullanılmak üzere ürün fotoğraf çekimi ile önde olun.

Kalitesiz işçilik sizin kalitenizi düşürmesin,
profesyonel fotoğraf çekimi, mekan fotoğraf,

endüstriyel fotoğraf çekimi

 

hizmetlerimizden yararlanın.

İzmir ve çevresine hizmet veren firmamız, katalog, web site vb. çalışmalarınız için ürün çekimi, uygulama çekimi, katalog çekimi ile profesyonel kalitede fotoğraf çekimleri hizmeti vermekteyiz. Ürün fotoğraf çekim fiyatları için iletişime geçiniz.

 

 

 

Fotoğraf Çekimi Hakkında Her Şey!

 

 

 

 

Fotoğraf çekimi hizmetleri, gelişen dijital dünyada artık olmazsa olmaz bir sektör haline geldi. İnternet ve mobil uygulamaların geliştiği süreçte görsel içeriklerin ilk sırasında yer alan fotoğraf, farklı sektörler için de başat önemde! Fotoğraf çekimi hizmetleri, farklı alanlara ayrılıyor. Ürün fotoğrafçılığı ile internet tabanlı platformlar başta olmak üzere her türlü görsel materyal için ürün fotoğrafları üretiliyor. Düğün fotoğrafçılığı, dünya evine giren çiftlerin hayatındaki en önemli günde güzel anların ölümsüzleştirildiği vazgeçilmez bir fotoğraf çekimi alanı. Reklam fotoğrafçılığı, görsellik temelinde oluşturulan etkili reklamlar için önemli bir yerde duruyor. Profesyonel özel fotoğraf çekimleri de, kişiselleştirilmiş fotoğraf çekimi olarak öne çıkıyor. İsabet Medya’nın “çekim” alanında yer alan bu fotoğraf çekimi hizmetleri, profesyonel ekip ve ekipmanlarla icra ediliyor. Bu hizmetleri daha yakından tanımak ister misiniz?

Fotoğraf Çekimi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Görsel algılar, hayatın her alanında önemli bir yer tutuyor. Fotoğraf çekimi, görsel algılara hitap eden ve kısa sürede etkili sonuçlar almayı sağlayan bir sektör. Artık hayatın her alanında yer edinen fotoğraf, özellikle de dijital platformların ve uygulamaların yayıldığı son yıllarda her sektörün vazgeçilmezleri arasına girdi. Fotoğraf çekimi, fotoğraf makinesi deklanşörüne basmak kadar basit bir şey değil! En iyi kadrajın yakalanması için profesyonel bir göz gerekiyor. Çekimi yapılan kişi veya objenin estetik özelliklerinin yansıtılması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.

E-ticaret yapan firmalar, ürünlerini ürün fotoğrafçılığı ile internet tabanlı tezgahlarda müşterisi ile buluşturuyor. Müşteriyi ürün için ikna etmenin en etkili yolu olan ürün fotoğrafçılığı, markaya prestij kazandırıyor. Düğün fotoğrafçılığı, artık düğünlerin en önemli argümanı haline geldi. Çiftlerin geleceğe anı bırakması için düğün fotoğraflarının büyük bir önemi var. Reklam fotoğrafçılığı, ürünle ilgili görsel algılara hitap etmenin en pratik ve etkili yöntemi olarak dikkat çekiyor. Profesyonel özel fotoğraf çekimleri de, son yıllarda yaygınlaşan kişiye özel fotoğraf çekimi olarak öne çıkıyor.

Tüm bu fotoğraf çekimi hizmetleri, özel bir konseptle icra edilmelidir. Fotoğrafın kullanılacağı alana uygun konsept seçilmesi önemli. Zira fotoğrafta gölgeler, çekim açıları, renkler ve derinlik gibi çok sayıda kriter algıları olumlu veya olumsuz etkiler. Fotoğrafların bir bütünlük içinde çekilmesi, amaca hizmet eder. Ayrıca, çözünürlüğü yüksek, kaliteli fotoğraflar özellikle de matbu baskılar için önem arz eder.

Fotoğrafların en önemli özelliğinden biri de, tekrar kullanıma izin verilmesidir. Örneğin; bir ürün fotoğrafçılığı hizmeti aldığınızda elinizdeki ürün fotoğraflarını farklı platformlarda farklı zaman dilimlerinde kullanabilirsiniz. Aynı ürünle ilgili farklı açılardan çekilen fotoğraflar, farklı algılar bırakabilir. Ayrıca, aynı objenin farklı kadrajlarla çekimi, farklı materyallerde veya ortamlarda kullanım için fotoğraf arşivi oluşturmayı sağlar.

Ürün Fotoğrafçılığı Nedir?

Fotoğraf çekimi denince eskiden sadece moda çekimleri akla gelirdi. Bir model, dergiler için fotoğrafçı karşısında poz verirdi. Ama artık poz verenler sadece modeller değil! Bu tabir hemen hemen her sektörün ilgi alanına girdi. E-ticaret yapan firmalar başta olmak üzere dijital platformlar veya basılı materyaller için yapılan ürün fotoğraf çekimi, profesyonel bir fotoğraf hizmetidir.

Ürün fotoğrafçılığı, bir ürünü doğru ve çekici bir şekilde temsil eden bir fotoğrafçılık dalıdır. “Ticari fotoğrafçılık” olarak da tanımlanabilir. Bir hizmeti veya ürünü tanıtmak ve satmak için tasarlanır. Doğru aydınlatma, arka plan malzemeleri, kamera açıları, odak ve alan derinliği gibi teknik kriterlerle birçok firmanın web sitesi veya basılı materyalleri için profesyonel ürün fotoğrafı hizmeti sağlar.

Ürün fotoğraf çekimi sonrası genellikle photoshop gibi uygulamalarla fotoğraf düzenleme işlemi yapılır. Yanlış kadraj seçimi, ışıklandırma ve gölge hataları ürünle ilgili yanlış algılara yol açabilir. Bu sebeple ürün fotoğrafçılığında kullanılan ekipmanlar kadar ekip de çok önemlidir.

Tamamen profesyonel bir çekim hizmeti olan ürün fotoğrafçılığı, bir masa veya stant üzerinde yapılır. Ürünler, özel bir platformun içinde veya özel bir alanda fotoğraflanır. Ürünün dört bir tarafında ışıklar yer alır. Fotoğraf makinesi dışında özel lensler, strobelar, flaşlar, fotoseller ve tripot gibi ekipmana ihtiyaç duyulur. Ayrıca, ürüne özel bir fon kullanılması gerekir. Örneğin; mücevherat gibi ürünler için kontrast renkli dokulu kumaşlar kullanılabilir.

Reklam Fotoğrafçılığı Nedir?

Reklam fotoğrafçılığı, adından da anlaşılacağı üzere tamamen reklamın kapsayacağı nesneleri fotoğraflamakla ilgilidir. Reklam fotoğrafçılığının amacı, ürünleri çekici bir şekilde göstermek ve satın alımları teşvik etmektir. Günlük hayatta karşımıza çıkan birçok materyalde veya görsel içerikte karşımıza çıkar. Kataloglarda, broşürlerde, fiyat listelerinde veya reklam panolarında reklam için çekilmiş çeşitli fotoğraflarla karşılaşabilirsiniz.

Reklam fotoğrafçılığı hizmetleri belirli gereklilikleri ve kriterleri yerine getirebilmelidir. Tanıtım fotoğraflarının içerdiği mesaj açık ve net olmalıdır. En iyi sonuçları elde etmek için, ürünün veya hizmetin farklı açılardan fotoğrafları çekilir ve aralarından en iyisi seçilir.

Reklam fotoğrafları, genellikle arka planı ve gölgeleri olmayan (düz ve monokrom arka planı olan) fotoğraflardır. Reklam fotoğrafçılığında kullanılan tüm prosedürler, fotoğraflanan nesneyi daha çekici hale getirmeye odaklanır. Hedef kitlenin zihninde iyi düşünceler veya olumlu algı oluşturmayı amaçlar. Reklam fotoğrafçılığı hizmetlerinde hikaye, kompozisyonun düzenlenmesi, mekansal özellikler ve aydınlatma gibi faktörler önemli rol oynar. Eşit derecede önemli olan görüntünün kalitesidir. Reklam fotoğrafları yüksek çözünürlükte ve çok çeşitli tonlarda olmalıdır.

Reklam fotoğrafçılığı, ürün fotoğrafçılığı ile karıştırılmamalıdır. Daha komplike ve temalı çekimler olan reklam fotoğraf çekimi konusu ürün değil; ürüne sahip olmanın yararını anlatmaktır. Ayrıca, reklam görselleri panoramik bir manzaradan kahve çekirdeğine kadar her ölçekte fotoğrafları içerir. Bu nedenle, reklam fotoğrafçılığı alanında profesyonel fotoğrafçılar kendi uzmanlık alanlarını geliştirmişlerdir.

Düğün Fotoğrafçılığı Nedir?

Düğün fotoğrafçılığı, son 20 yıl içinde önemli bir sektör haline geldi. Nişanlı çiftlerin düğün günlerinden önce özel bir mekanda profesyonel fotoğraflar çektirmesi ile başlayan, düğün eğlencesinin sona ermesi ile biten geniş bir alanı ifade ediyor.

Düğün öncesi dış mekan çekimleri Türkiye’de genellikle düğün günü veya düğünden birkaç gün önce yapılır. Gelinlik ve damatlık içindeki çiftler, özel bir mekanda bekarlığın son anlarını ölümsüzleştirir. Bu fotoğraf çekimi, iç mekan veya dış mekanda yapılabilir. Mevsime göre farklı mekanlar kullanılabiliyor. Parklar, bahçeler, tarihi binalar, plaj, orman, sokaklar, caddeler ve hatta okullar bile düğün fotoğrafçılığı için çekim mekanı olabilir.

Düğün fotoğrafçılığı hizmetlerinde diğer önemli gün, çiftlerin davetlilerini ağırladığı düğün günüdür. Düğün fotoğrafları, bu özel günün gelecekte hatırlanması için önemli bir işlev görür. Kuaförde başlayan serüven, düğün eğlencesi sonrası çiftlerin uğurlanmasına kadar devam eder. Düğünden önce nişan ve kına törenleri için de aynı tarzda fotoğraf hizmetleri alınabilir.

Yani düğün fotoğrafçılığı, çiftlerin ne istediği ile doğrudan bağlantılıdır. Bazı çiftler evlerindeki hazırlıklardan itibaren her anları için fotoğraf çekimi hizmeti almak isteyebiliyor. Bazıları da sadece dış mekan çekimleri ile yetinebiliyor. Bu tamamen çiftlerin geleceğe hangi anıları bırakmak istedikleri ile bağlantılı bir durum!

Profesyonel Özel Fotoğraf Çekimleri

Profesyonel özel fotoğraf çekimleri veya kişiye özel fotoğraf çekimi, stüdyoda moda ve portre çekimlerine benzer çekimlerdir. En önemli özelliği, profesyonel ve benzersiz fotoğraflara sahip olmanızdır. Yani fotoğraflarınızı başka hiçbir yerde göremezsiniz; size özeldir!

Fotoğraflarınız, sanatsal bir yönlendirme ile tasarlanır. Bu tür fotoğraf çekimi bir ömür boyu kullanılabilecek özel anılar ve fotoğraflar sunar. Fotoğraf kadrajında profesyonel bir manken, bir futbolcu, sinema oyuncusu veya ünlü bir isim yerine “siz” yer alırsınız. En sevdiğiniz sanatçı gibi poz verebilirsiniz. Bir film kahramanı gibi görünebilirsiniz. Belki mankenlere taş çıkartan karelere sahip olursunuz!

Profesyonel özel fotoğraf çekimleri, eğlenceli fotoğraf çekimi türlerinden biridir. Fotoğrafçı, farklı ışıklar altında özel pozlar vermenizi ister. Bu süreçte bazen kendinizi gülmemek için zor tutarsınız. Uyumlu bir ekiple harika fotoğraflar elde edebilirsiniz. Farklı konseptlerde profesyonel özel fotoğraf çekimleri isteyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı dijital olarak alırsınız; ancak dilerseniz bazı kareler için kağıt baskı talep edebilirsiniz.

Fotoğraflar teslim edilmeden önce photoshop işleminden geçer. Dilerseniz ham hallerini de talep edebilirsiniz. Fotoğraflarınızı sosyal medyada kullanabilirsiniz veya anılar için saklayabilirsiniz. Kişiye özel fotoğraf çekimi sonra “yüksek çözünürlükte mutluluk” hissedeceksiniz!

İsabet Medya Fotoğraf Çekimi Hizmetleri

İsabet Medya; ürün fotoğraf çekimi, iç ve dış mekân düğün fotoğraf çekimleri, bina, tesis ve makine çekimleri, stüdyo ve katalog çekimleri, reklam fotoğrafları çekimleri ve kişiye özel fotoğraf çekimleri gibi birçok alanda fotoğraf çekimi hizmetleri veriyor. Ürün fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafçılığı, reklam fotoğrafçılığı ve profesyonel özel fotoğraf çekimleri için profesyonel ekipmanlarla profesyonel ve güler yüzlü bir ekip hizmet veriyor.

Amacınıza hizmet edecek, kısa sürede etkili sonuç alabileceğiniz fotoğraf çekimleri için isabetli bir seçim olan İsabet Medya, kaliteli, temlaı ve konseptli fotoğraf çekimi hizmetlerini kadrajına alıyor. Yüksek çözünürlüklü profesyonel fotoğraflar ve yüksek memnuniyet için İsabet Medya fotoğraf çekimi hizmetleri ile tanışın!Talep Formu