Sosyal Medya Hesap Doğrulama

Sosyal Medya Hesap Doğrulama

Şirkemiz İsabet Medya, Sosyal medya reklamlarınızda en etkili çözümleri sizlere sunuyor.

 


Doğru sosyal medya reklamları için bizimle iletişime geçin.

 

 

Sosyal Medya Hesap Doğrulama Nedir, Doğrulama Süreçleri Nasıldır?

 

Sosyal medya hesap doğrulama, “sosyal medya hesaplarının daha güvenilir ve daha prestijli bir hesap olması için sosyal medya platformları tarafından onaylanması” demektir. Genel olarak mavi tik alma olarak da tanımlanır. Sosyal medya türlerine göre farklı sosyal medya verified süreçleri vardır. Sosyal medyada, takip etmek istediğiniz ünlü isimlerin, markaların, şirketlerin veya kişilerin genellikle doğrulanmış sosyal medya hesabı vardır. Böylece aynı isimle açılan onlarca sosyal medya hesabı arasında takip etmek istediğiniz gerçek kişiyi veya markayı bulabilirsiniz.

Sosyal medya doğrulama şirketi, kişiler veya markalar adına doğrulama sürecini yönetir ve hızlandırır. Sosyal medya hesap doğrulama ajansı İsabet Medya, mavi tik alma veya sosyal medya hesap doğrulama süreçlerinde uzmandır. İsabet Medya ile sosyal medya hesaplarınız için isabetli bir adım atabilirsiniz. Hangi sosyal medya hesapları doğrulanır? Hesap doğrulama süreçlerinde nelerle karşılaşılır? Sosyal medya partner ajans size doğrulama süreçlerinde nasıl yardımcı olur? Tüm bu soruların cevabını ve daha fazlasını bulacağınız makalemiz size yol gösterecek!

Sosyal Medya Hesap Doğrulama Nedir?

Sosyal medya hesap doğrulama, bir anlamda hesabın platform tarafından resmi onay almasıdır. Hesabın gerçek kişi, şirket veya markaya ait olduğunun teyit edilmesidir.

Örneğin; sevdiğiniz bir stand-up sanatçısının sosyal medya hesabını takip etmek istiyorsunuz. Sosyal medya hesabınızdan sanatçının adını aradığınızda karşınıza onlarca hesap çıkıyor. Hepsinin profil fotoğrafında o sanatçının fotoğraflarını görürsünüz. Hangisini takip edeceğinizi bilemezsiniz. Sosyal medya mavi tik alma bu soruna kesin çözümdür. Mavi tikli veya doğrulama rozetli hesap, takip edeceğiniz gerçek hesaptır. Yani orijinal hesabı mavi tik ile ayırabilirsiniz.

Mavi rozet, sosyal medya hesaplarına göre gri renkte de olabilmektedir. Mavi tik veya mavi rozet, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında bir doğrulama işaretidir. YouTube hesap doğrulama işareti gri rozettir.

Sosyal Medya Mavi Tik Alma Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Sosyal medya hesap doğrulama, hesap sahiplerini ve takipçileri koruyan bir sistemdir. Peki, mavi tik alma faydaları nelerdir?

·        Doğrulanmış sosyal medya hesabı, hesap sahibini ve takipçileri korur.

·        Gerçek kişinin ve markanın ismi ile açılan sahte hesaplardan yapılan paylaşımlardan hukuki anlamda sorumluluk doğmaz.

·        Kişilerin, markaların veya şirketlerin hesapları ve isimleri teyit edilmiş olur.

·        Takipçilerin sahte hesapları takip etmesi ve sahte sosyal medya hesapları ile etkileşime girmelerini önler.

·        Ünlü isimlerin fanları tarafından açılan hesaplar, neredeyse gerçek isim kadar takipçi kazanabiliyor. Mavi tik alma, takipçileri doğru hesaba yönlendirir.

·        Sosyal medya verified, hesaplarınıza prestij kazandırır.

·        Potansiyel takipçilerinize, platformda etkili olduğunuzu gösterir.

·        Paylaşımlarınızın çok sayıda takipçi tarafından bir anda yayılmasını sağlar.

·        Doğrulanmış sosyal medya hesabı, hesabınıza ek özellikler kazandırır.

Twitter Hesap Doğrulama

Sosyal medya hesap doğrulama uygulamasının öncülerinden Twitter hesap doğrulama süreci karmaşık kriterler içeriyor. Twitter, mavi tik alma sürecini “mavi onay rozeti” olarak tanımlıyor. Twitter mavi tik alma için gerekli kriterlerin ipuçları genel olarak Twitter’ın hizmet şartları ve güvenlik ilkeleri metinleri arasında bulunuyor. Ancak temel kriterler; ünlü bir isim veya marka olmak, yeterli takipçi sayısına ulaşmak ve kaliteli paylaşımlar yapmak olarak sıralanabilir.

Twitter hesap doğrulama işlemleri biraz karmaşık bir süreç. Doğrulama alanını bulmanız bile çok kolay değil. Twitter doğrulama ajansı aracılığı ile bu süreci kolaylıkla başlatabilirsiniz. Doğrulama için gerekli metinleri bulmanız için yardım sayfasında biraz arama yapmanız ve gerekli kriterleri detaylıca incelemeniz gerekir. Twitter doğrulama şirketi bu konuda doğru adım atmanızı sağlar.

Twitter hesap doğrulama makalelerini iyice inceledikten sonra doğrulama için bir form doldurmalısınız. Formda; ad ve soyadı, onaylı e-posta, telefon numarası, profil fotoğrafı, başlık fotoğrafı, doğum günü ve web sitenizi eklemeniz gerekiyor. Ayrıca, doğrulama için Tweet gizlilik ayarlarında tweetlerinizin “herkese açık“ olarak düzenlendiğinden emin olmalısınız.

Doğrulama talep edeceğiniz hesap bireysel ise, Twitter resmi kimlik belgenizin bir kopyasını talep ediyor. Ayrıca, Twitter hesabınızı neden onaylatmak istediğiniz belirten bir açıklama isteniyor. Tüm bunlara ek olarak internetteki görünürlüğünüzü ispat edecek linkler de ekleyerek hesabınızın onaylanmasına katkı sağlayabilirsiniz. Daha sonra Twitter’ın uzmanları tarafından değerlendirme süreci başlıyor.

Süreçte doğru adım atmak, formdaki eksik noktaları tamamlamak, hesabınızdaki paylaşımların düzenlenmesi, doğru profil fotoğrafı seçmek ve uygun linkler eklemek gibi uygulamalar için profesyonel desteğe ihtiyacınız olacak. Doğrulanmış Twitter hesabı için Twitter partner ajans aracılığı ile süreci hızlandırabilirsiniz.

İnstagram Hesap Doğrulama

İnstagram, en popüler sosyal medya platformlarından biri. Fotoğraf paylaşım uygulaması olan instagram, aynı zamanda mesaj paylaşımı ve iletişim için de popüler bir araç. Instagram hesap doğrulama için doğrudan bir prosedür uygulanmıyor. İnstagram mavi tik alma süreci, platformun kendi kriterleri içinde değerlendiriliyor ve mavi tik alma için uygun bir hesap olduğu kanaatine varılırsa mavi rozet sahibi olabiliyorsunuz. Ancak doğrulanmış Facebook hesabı veya doğrulanmış Twitter hesabı varsa Instagram profilinizle ilişkilendirmeniz doğrulanmış Instagram hesabı sürecini kısaltabilir. Ayrıca, aynı isimle çok sayıda sahte Instagram hesabı açılmışsa, sizi takip etmek isteyenlere gerçek hesabınızı belirtmek ve hukuki sorumluluktan kurtulmak için Instagram hesap doğrulama talebinde bulunabilirsiniz.

İnstagram hesap doğrulama için temel bazı kriterlerin karşılanması gerekiyor. Paylaşılan içeriklerin sıklığı ve kalitesi, takipçi sayınız, popülariteniz ve etkileşimleriniz Instagram mavi tik alma için temek kriterler olarak sayılabilir. Ancak bunları karşıladığınız halde mavi rozet alamayabilirsiniz. Instagram doğrulama şirketi size bu amaçla yardımcı olabilir. Instagram hesabınızın doğru yönetilmesi, yerinde ve etkili paylaşımlar yapılması ve takipçi kontrolü gibi ipuçları ile instagram hesap doğrulama ajansı doğru adım atmanızı sağlayabilir. İnstagram doğrulama fiyatı karşılığı alacağınız hizmetler, hesabınızın kazanacağı prestije değecektir!

Facebook Hesap Doğrulama

Facebook hesap doğrulama için formla başvuru yapmanız gerekiyor. Tabi başvuru yapma aşamasına gelinceye kadar Facebook hesabınızın bazı kriterleri karşılaması gerekiyor. Facebook mavi tik alma, “mavi doğrulama” olarak da tanımlanıyor. Bu süreç, bir “kimlik onaylama” sürecidir. Facebook mavi rozet kazanabilmek için bazı şartlar koyuyor. Bu rozete uygun bir hesap olması, hesabın özelliklerinin eksiksiz olması, Facebook topluluk şartlarına ve ilkelerine uyulması, takipçi sayısı ve ilgisi ve etkileşimleriniz temel kriterler arasında sayılabilir.

Facebook hesap doğrulama ajansı aracılığı ile yukarıda sayılan kriterleri eksiksiz tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, profilinizde hangi bilgiler yer alacak, başvuru formu nasıl doldurulacak, başvuruda hangi destekleyici açıklamalar fayda sağlar ve paylaşımlarınız nasıl yönetilecek gibi bazı ipuçları için de Facebook partner ajans destek olabilir.

Facebook’ta mavi tik alma süreci oldukça karmaşık. Defalarca başvuru yapıp mavi rozet sahibi olamıyorsanız bir sorun var demektir. Süreci kısaltmak ve hesabınızın hak ettiği mavi rozeti alabilmek için Facebook mavi tik alma fiyatı karşılığı doğru adım atabilirsiniz. Facebook doğrulama şirketi, size bu anlamda profesyonel destek verebilir.

YouTube Hesap Doğrulama

YouTube hesap doğrulama için diğer sosyal medya platformlarından biraz farklı bir süreç işletmek gerekiyor. YouTube hesap doğrulama ve YouTube ad doğrulama şeklinde iki türde YouTube rozet uygulaması bulunuyor. YouTube kanalınızın gerçek bir kişi veya kişiler tarafından yönetildiğinin onaylanması anlamına gelen doğrulanmış YouTube hesabı, gri tikli doğrulama rozeti almak demektir. YouTube kanalının başarısını kanıtlayan rozet, bir kişinin, markanın, işletmenin veya kuruluşun resmi kanalını da tanımlayabilir.

YouTube gri tik alma süreci, YouTube’un ilke ve kriterlerini kabul edip, bu ilke ve kriterlere göre bir kanal oluşturmanızı gerektirir. YouTube hesap doğrulama ajansı, bu süreçte doğru adım atmanızı sağlar. YouTube gri tik alma fiyatı karşılığı prestijli ve güvenilir bir kanala sahip olabilirsiniz.

YouTube hesap doğrulama için telefon numarası kriterleri nelerdir? Telefonunuza onay kodu gelmiyorsa ne yapmalısınız? YouTube ad doğrulama ile YouTube hesap doğrulama arasında hangi farklar vardır? Bu soruların cevapları için profesyonel desteğe ihtiyacınız olacak! Google, doğrulanmış YouTube hesabı işlemlerini otomatik olarak yapıyor. Ancak bu süreç için bazı şeyler yapmanız gerekiyor. YouTube hesap doğrulama ajansı, bu konuda size yol gösterir. Süreci hızlandırmak için YouTube partner ajans desteği ile doğru adım atabilirsiniz.

Neden Sosyal Medya Hesap Doğrulama Ajansı?

Sosyal medya hesap doğrulama ajansı, sizin için ne sağlayabilir? Hemen cevap verelim; çok şey…

Herkes sosyal medya mavi tik alma istiyor; ama bu genellikle kolay bir işlem değil. Sosyal medya hesap doğrulama, markaların takipçileri ile arasında güven oluşturmasının bir yoludur. Ancak, her sosyal medya platformunun farklı gereksinimleri var. Hepsini takip etmek kafa karıştırıcı bir durum. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube hesaplarınızı doğrulatmak için bir rehbere ihtiyacınız olacak! Sosyal medya doğrulama şirketi, tüm sosyal medya platformları için sosyal medya doğrulama fiyatı karşılığı doğru adım atmanızı sağlıyor.

İmrenilen mavi rozet için sosyal medya hesap doğrulama işlemlerini hızlandıran sosyal medya hesap doğrulama ajansı, çok sayıda işlemi sizin adınızı yönetir ve sonuçlandırır. Zor ve karmaşık işlemler zinciri içeren sosyal medya hesap doğrulama, sandığınız kadar kolay değil; ancak imkansız da değil! Sosyal medya partner ajans aracılığı ile daha kolay diyebiliriz! Sosyal medya mavi tik alma fiyatı karşılığı işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Tüm popüler sosyal medya platformları, her tür kullanıcıya, gerçekliğini kanıtlamalarını sağlamanın yollarını bulana kadar yapabileceğiniz tek şey, markanıza güven kazandırmaktır. Sosyal medya verified, bazı durumlarda sıkıcı bir hal alabiliyor. Ancak doğrulanmış sosyal medya hesabı avantajlarını ve faydalarını göz önüne aldığınızda bu sıkıcı durumu yönetmeye ihtiyaç duyacaksınız! İşte sosyal medya doğrulama şirketi bu aşamada sizin için güvenli bir liman olabilir.

Hedef kitlenize ne kadar çok bağlanırsanız, hesabınıza ne kadar saygı duyarsanız size duyulan güven o kadar artacaktır. Sosyal medya partner ajans aracılığı ile takipçilerinizin güvenini kazanma yollarını da öğrenebilirsiniz. İşletmeniz için güvenilir bir marka kimliği ve sosyal medya stratejisi oluşturmak için yardıma ihtiyacınız var mı? İsabet Medya, sosyal medya stratejisi ile sosyal medya hesap doğrulama hizmetleri sunuyor. Sosyal medya verified için isabetli bir karar verin!

 Talep Formu