3D Animasyon

3D Animasyon

 

3D ANİMASYON

 VİDEOSU NEDEN GEREKLİDİR?

Rekabetin arttığı bir dönem de yaşıyoruz. Ve sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecek yegane vazgeçilmez yöntemlerden biri reklamdır. Fakat reklam, doğru planlama yapılmadığında kurumunuzun finansal yapısını ciddi derecede sarsabilir.

Dijital dünyada, sosyal medyanın oldukça güçlü olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki bu alanda yeteri kadar var mısınız?

Müşterilerinizin dikkatini uzun uzadıya metinler, sözler ile çekemezsiniz. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının % 93'ü , 1-2 dakikadan sonra metin okumaktan vazgeçiyor, yoruluyor, dikkati dağılıyor vs. Bu perspektiften yola çıkarak;  müşterilerinizin dikkatini (ürün/hizmet) etkili kısa tanıtım videoları ya da 3d animasyon videoları ile çekebilir ve sektörde fark oluşturabilirsiniz. 

3D ANİMASYON NEDİR?

'3 Dimensions'un kısaltması olarak kullandığımız 3d animasyon, son yıllarda sinema , reklam sekötüründe kullanıldığı kadar, şirketlerin ürettikleri ürünleri ya da hizmetleri tanıtmasında güçlü bir silah olarak karşımıza çıkar. Çünkü 3d animasyonda, 2d animasyona göre çok önemli olan z ekseni bulunmaktadır. 2d animasyonlarda x ve y eksenleri ile çalışmalar üretilirken 3d animasyondaki z ekseni, 'derinlik' katmaktadır.

 

Şirketimiz İsabet Medya olarak; Almanya'daki müşterimiz için hazırladığımız 3 d animasyon reklam filmimiz.

 

3 D ANİMASYON NASIL YAPILIR?

 

3D animasyon hazırlayabilmek için aşağıdaki profesyonel bilgisayar programlarından birini ya da bir kaçını iyi derecede bilmeniz gerekmedir.

 

3D animasyon yapımı için kullanılan programlar:

 

* Maxon Cinema

 

*3Ds Max

 

*Autodestek Maya

 

*Maxon Cinema 4D

 

*Blender

 

*Rhino

 

*Zbrus

Bu programları son derece iyi kullanan kullanıcının, başarılı bir 3d animasyon video hazırlayabilmesi için, görsel zekasının, fikir üretebilmesinin, görsel algılarının gelişmiş olmasının mecburiyeti yadsınamaz!

Canlı, nesne gibi görsellerin, 3d animasyon da gerçekçi boyutlarda, gerçekci görünürlükte ölçü ve derinliğe sahip olması için yapılan çalışmaya 3d modelleme denilir.

 Tüm bu bilgiler 3d animasyon videosu yapabilmek için tek başına yeterli değildir.

Başalı bir 3d animasyon videosu hazırlanması oldukça zahmet ve emek gerektiren bir süreçtir.

Müşterinin talebini/beklentisini iyi analiz ettikten sonra, doğru çizimlerin yapılması, modellemede ve vurgulamada doğru karakterlerin tespit edilmesi, amaçlanan sonuca gitmek için iyi bir senaryonun hazırlanması, tüm bunlar yapıldıktan sonra 3d video da kurgunun tam istenilen şekliyle yapılması, ortaya çıkan 3d animasyon videosuna uygun bir müzik ve etkili bir seslendirme ile iz bırakan bir 3d animasyon videosuna ulaşılması hedeflenmektedir.

Unutulmaması gereken; asıl olan 3d animasyon videosunun uzunluğu değil, etkisidir, hatta mümkün oldukça 3d animasyon videosu kısa tutulmalıdır.

 

3D ANİMASYON FİYATLARI

NASIL BELİRLENİR?

3 D Animasyon videolarının fiyatını bir çok parametre belirlemektedir. 

3d animasyon videsu hazırlayan şirketler; müşterilerinden gerçekleştirdikleri hizmet için talep ettikleri ücretlerleri belirlerken, harcanan zaman ve yapılan işin zorluğuna göre bir fiyat politikası üzerinde dururlar. 

Ancak genel anlamda 3d animasyon fiyatı neye göre belirlenir sorusuna verilecek cevap; 3d animasyon videosunun uzunluğudur, süresidir .

Yani 3d animasyon videosu dakika üzerinden belirlenir.  3 D animasyon videosu bir tanıtım filmi olarak kullanılacaksa; videoda kullanılacak müziğin telifli / telifsiz oluşu ve seslendirme yapacak seslendirmenin kaşesinin farkı da, 3d animasyon videosunun toplam bütçesi üzerinde farklılık gösterecektir.

 

 

 İNŞAAT SEKTÖRÜNDE 3 D ANİMASYON VİDEOSUNUN YERİ?

İnşaat sektöründe bir projeniz varsa; müşterilerinize çabuk ulaşmanızın yolu 3d animasyon videosundan geçer. Çünkü projenizi daha bitmeden 3d animasyon videosu ile tanıtabilirsiniz. İnşaat sektöründe yer alan şirketler; proje aşamasında, doğru bir 3d animasyon video hazırlatır ve bu 3d animasyon reklam filmini, kendi resmi sitelerinde, televizyonlarda, kapalı devre TV'lerde, facebook, twitter, instagram, youtube gibi sosyal medya mecralarında kullanarak hedef kitlesine ulaşır.

 

 

İsabet Medya olarak, profesyonel ekibimizle, talebinizi doğru analiz ediyor, uzman 3d animasyon kadromuz, senaryo ve kurgu ekibimizle tam da istediğiniz standartta bir 3d animasyon video hazırlıyoruz. Sizde ürününüzü ya da hizmetinizi tanıtmak için, başarılı / etkili bir 3d animasyon videosu / 3d animasyon reklam filmi ya da 3d animasyon tanıtım videosu hazırlatmak için bizimle iletişime geçin.

 Arama motorlarından gelen çeşitli aramalar: 3d animasyon, 3d animasyon fiyatı, 3d animasyon çizimi, 3d animasyon ücreti, 3d animasyon tanıtım, 3d animasyon görsel, 3d animasyon inşaat, 3d animasyon fuar, 3d animasyon izmir , 3d animasyon ankara, 3d animasyon kadıköy, 3d animasyon bursa , 3d animasyon manisa , 3d animasyon aydın, 3d animasyon şirketleri, 3d animasyon fiyatları, 3d animasyon yaptırmak, 3d animasyon istanbul, 3d animasyon antalya, 3d animasyon samsun, 3d animasyon kayseri , 3d animasyon konya, 3d animasyon tasarım, 3 boyutlu çizimler, 3 boyutlu reklam filmi, 3 boyutlu tanıtım filmi, 3 boyutlu animasyon filmi, 3 boyutlu animasyon reklam filmi, 3d animasyon instagram, 3 boyutlu animasyon instagram, 3 d animasyon video, 3 d reklam video, 3 d animasyon tasarımı fiyatları, 3 d animasyon reklam fiyatları, 3 d animasyon ücretleri izmir, Talep Formu